COPPERMILL PRIMARY SCHOOL

Who’s who

Senior Leadership

  • Figen Bektaşoğlu

    Figen Bektaşoğlu

    Headteacher
  • Will Power

    Will Power

    Assistant Headteacher
  • Monica Obiols

    Monica Obiols

    Inclusion Leader

Nursery Mars

  • Nilay Enver

    Nilay Enver

    Nursery Teacher
  • Melanie Hanlon

    Melanie Hanlon

    Teaching Assistant

Reception Saturn

  • Heena Khan

    Heena Khan

    Class Teacher
  • Sabina Shaikh

    Sabina Shaikh

    Teaching Assistant

Year 1 Neutron

  • Elsa Barthram

    Elsa Barthram

    Class Teacher
  • Alba Fle

    Alba Fle

    Teaching Assistant
  • Kiran Tariq

    Kiran Tariq

    Teaching Assistant

Year 1 Nebula

  • Iolanda Croitoriu

    Iolanda Croitoriu

    Class Teacher
  • Wioletta Pytel

    Wioletta Pytel

    Teaching Assistant
  • Zuleikha Mahroof

    Zuleikha Mahroof

    Teaching Assistant

Year 2 Jupiter

  • Iliana Meza

    Iliana Meza

    Class Teacher
  • Rebekah Standing

    Rebekah Standing

    Teaching Assistant
  • Karen Reed

    Karen Reed

    Teaching Assistant

Year 3 Earth

  • Caroline Airey

    Caroline Airey

    Class Teacher
  • Lianne Dobson

    Lianne Dobson

    Teaching Assistant

Year 4 Supernova

  • Georgina Townsend

    Georgina Townsend

    Class Teacher
  • Leila Arribet

    Leila Arribet

    Teaching Assistant
  • Alesha Reid

    Alesha Reid

    Teaching Assistant

Year 5 Comet

  • Emma Frank

    Emma Frank

    Class Teacher
  • Danny Best

    Danny Best

    Teaching Assistant

Year 6 Sun

  • Jack Walden

    Jack Walden

    Class Teacher
  • Terry Goss

    Terry Goss

    Teaching Assistant

Year 6 Star

  • Rebecca Jones

    Rebecca Jones

    Class Teacher
  • Stephen Jessener

    Stephen Jessener

    Year 5 & 6 Support Teacher
  • Fiona Woodgate

    Fiona Woodgate

    Teaching Assistant

PPA Cover

  • Yasmin Mirza

    Yasmin Mirza

    PPA Instructor
  • Danny Edwards

    Danny Edwards

    PPA Teacher

School Office Team

  • Nicolianna Petridou

    Nicolianna Petridou

    School Business Manager
  • Natasha Jackson

    Natasha Jackson

    Office Manager
  • Laura Jago

    Laura Jago

    Office Administrator

Midday Team

  • Connie John-Bapiste

    Connie John-Bapiste

    Midday Team Leader
  • Terry Goss

    Terry Goss

    Midday Assistant
  • Teressa Oliver

    Teressa Oliver

    Midday Assistant
  • Sadia Dar

    Sadia Dar

    Midday Assistant
  • Zeenat Dar

    Zeenat Dar

    Midday Assistant
  • Carol O'Mahony

    Carol O'Mahony

    Midday Assistant

Breakfast & Tea-Time Clubs Team

  • Connie John-Baptiste

    Connie John-Baptiste

    Club Lead
  • Teresa Oliver

    Teresa Oliver

    Club Assistant
  • Afia Begum

    Afia Begum

    Club Assistant
  • Zeenat Dar

    Zeenat Dar

    Club Assistant
  • Shazia Shahid

    Shazia Shahid

    Club Assistant

Site Service Officer

  • Kevin Patterson

    Kevin Patterson

    Site Service Officer

Governing Body

  • Jennifer Burr

    Jennifer Burr

    Chair of Governors
  • Tom Webster

    Tom Webster

    Vice Chair & Parent Governor
  • Figen Bektaşoğlu

    Figen Bektaşoğlu

    Headteacher
  • Michael Collins

    Michael Collins

    Co-opted Governor
  • Ben Rigby

    Ben Rigby

    Co-opted Governor
  • Katie Pomeroy

    Katie Pomeroy

    Co-opted Governor
  • Henry Bao-Nion

    Henry Bao-Nion

    Staff Governor
  • Kalonde Mutuna

    Kalonde Mutuna

    Parent Governor
  • Nicolianna Petridou

    Nicolianna Petridou

    Staff Governor